― Blog ―
WordPress İçin En İyi SEO Eklentileri
istechsoft

istechsoft

WordPress İçin En İyi SEO Eklentileri

          WordPress için seo eklentileri, bir WordPress sitesinin arama motorları tarafından daha iyi anlaşılmasını ve daha yüksek arama sonuçlarına yerleştirilmesini sağlar. Bu eklentiler genellikle site içeriğini optimize etmek, anahtar kelime araştırması yapmak ve arama motorlarına rapor vermek gibi özellikleri vardır. Aşağıda WordPress için popüler seo eklentilerinden bazılarını listeleyeceğim:

          Dünyada en poplüler wordpress seo eklentisidir. Sayfa üzerinde optimizasyon, meta etiketleri kontrolü, başlık düzenleme gibi pek çok özelliğin yanı sıra site içeriğini de analiz edip yapılması gerekenleri listeler.

        Arama görünümü, sosyal medya optimizasyonları, XML ve HTML site haritaları, Google Analytics ve Matomo entegrasyonu ve daha fazlasını yapabilmeyi sağlar. Tarama/indexleme , görüntüler, başlık , alt başlık ve yönlendirme gibi olanaklar sağlar.

SEO Kullanımına Yardımcı Eklentiler

W3 Total Cache WordPress eklentisinin logosu

W3 TOTAL CACHE

Sitenin yüklenme ve açılma hızı her zaman çok önemlidir. Bu eklenti, site haritalarını önbelleğe alarak sitenin çok daha hızlı açılmasına yardımcı olur. Ancak bu eklenti kullanılmadan önce WordPress’te kullanılan tema ve eklentiler ile uyumlu olup olmadığı kontrol edilmedilir.

Smush WordPress eklentisinin logosu

SMUSH

Smush site içerisinde kullanılan fotoğrafları yeniden düzenler. Fotoğrafın kalitesinden biraz ödün vererek boyutunu oldukça düşürür ve site performansını artırır.

Sucuri Security WordPress eklentisinin logosu

SUCURI SECURITY

Güvenlik açıklarını tespit etmek için sağlam bir kötü amaçlı yazılım tarayıcısıdır.

WPS Hide Login WordPress eklentisinin logosu

WPS HIDE LOGIN

WordPress’in default admin paneline giriş adresi /wp-admin ‘dir. Bu her wordpress ile yapılan siteler için aynıdır. Bu eklenti ile birlikte admin paneline giriş adresi istenilen adreste yapılabilir ve bu panel adresine herkesin görüntüleyebilmesinin önüne geçilmiş olur.

AMP WordPress eklentisinin logosu

AMP FOR WORDPRESS

Accelerated Mobile Pages yani Türkçesiyle Hızlandırılmış Mobil Sayfalar, Google tarafından geliştirilmiş yönergelere bağlı olarak, mobil sayfaların daha hızlı açılmasını sağlar. Google AMP yönergelerine uygun ve doğrulanmış sayfalar Google ön belleğinde saklanır ve kullanıcı tarafında daha hızlı yüklenerek mobil kullanıcı deneyimini arttırmayı hedefler.

LiteSpeed Cache WordPress eklentisinin logosu

LITE SPEED CACHE

Lite Speed Cache, standart cache eklentilerinden farklı olarak doğrudan web sunucunuzun üzerinden önbellek görüntülemesi yapıyor. Bu da web sitesinin yüksek performans almasını sağlıyor.

a3 Lazy Load WordPress eklentisinin logosu

A3 LAZY LOAD

Sitede çok fazla görsel bulunuyorsa bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Görselleri, sayfayı aşağı kaydırdıkça yükleyen yani yeri geldiğinde yükleyen bu eklenti sayfanızın açılış hızını çok etkileyebilir.

Bu yazıyı Paylaş

Bloğumuzda yer almak ister misiniz?

İletişim bilginizi bırakın size ulaşalım…